Esmaspäev, 25. juuni 2018

Broome-Darwin roadtripp

Broome'i lendasime teisipäeval 26.06.18 kella 09:25 lennuga, lennufirmaks Qantas (väga soliidne ja hea lennufirma).


Broome'i lennujaamast läksime kohe rendiauto järgi, kuna tee polnud pikk, otsustasime kõndida. Sel korral proovime rendiauto relokatsiooni, ehk võtame auto, mida rendifirmal on vaja ühest linnast teise transportida ja maksame rendi eest nii vaid 1$ päevas. Aega selleks liiga palju ei anta, kuid meil seda pole ka, seega sobib hästi. Broome'st Darwinisse on 1871km, kui otse sõita ning auto transpordiks oli meil aga 5 päeva - laupäeva lõunaks pidi auto Darwinis olema. Autoks saime sama eksemplari, millega ka Uus-Meremaal sõitsime, seega kõik oli tuttav. Rendiauto leti juures oli riiul, kust sai annetuse eest söögitavaari võtta, niiet saime kapid kohe ka kõike vajalikku täis. Lisaks tuli üks kena paar just oma autot tagastama ning neilt saime veel täitsa tutika poti ja panni.

Kohe ikka BWSi (ehk alkopoodi)

Teretulemast Lääne-Austraaliasse
Esimene peatuspaik oli kohe Broome'i külje all Cable beach. See rand on kuulus päikseloojangusse sõitvate kaamlite poolest. Reaalsus aga oli, et lisaks kaamlitele, keda oli palju, oli rannas ka üsna palju maastureid ja päris tihe liiklus. Tundsime end kui Abu Dabis, mitte, et me seal käinud oleks, aga mulje oli küll.Päev kaks viis meid Fitzroy Crossingu poole. Teel püüdsime ühe jõe kaldal juba ka krokodille silmata, kuid ei läinud seekord õnneks. 


Fitzroy Crossingul võtsime turismiinfost kõiksuguseid brosüüre ja otsustasime seal lähedal asuvas Geike Gorge'is käia (Geike org siis).
Kaljud olid värvilised, see valge triip tähistab üleujutuste aegset veepiiri. Siin põhja Austraalias on kuiv ja märg hooaeg, praegu Austraalia talvel on kuiv periood (ja veidi jahedam ka). See on ideaalne aeg siinkandis reisimiseks. Broome'is oli päeval umbes 25-27oC ja öösiti 17-20oC ehk üsna soe :)
Peale matka jäi veel piisavalt aega, et Purnululu rahvuspargi teeotsa juurde ära sõita. Sõitnud olime teise päeva õhtuks üle 790km.

Päev kolm - Purnululu rahvuspark. Rahvusparki on suure maantee pealt pea 60km, lisaks veel erinevate matkade algusesse sõitmine (ühele poole 28km ja sealt teisele poole topelt nii palju). Ja mis kõige olulisem, sinna sai vaid 4wd autoga, mida meil ei olnud (meie rendiauto tingimustes oli väga selgelt kirjas, et ühelegi kruusateele minna ei tohi, rääkimata siis veel 4wd teedest). Seega ega meil varianti polnud, auto jäi kämpsaiti ja meie asusime hommikul esimese valgega hääletama. Ja saime kohe ka esimese auto peale :). Armas vanapaar tegi meile oma autos ruumi ja 2h pärast (sest tee oli väga treppis) jõudsime rahvusparki. Purnululu rahvuspark on kuulus Bungle-Bungle'i poolest, mis on siis ümarad kaljud, mis on punaste vöötidega. Kõigepealt käisimegi Cathedral Gorge'is, kus need samad nunnud mäekesed olid.

Edasi läksime echidna chasmile (kaljulõhe) ja mini palms trackile. Päeva lõpetasime the lookout'iga


Mulle Purnululu rahvuspark väga meeldis, tõsiselt vaheldusrikkad matkarajad ning ka täitsa uued ja lahedad pinnavormid. Pilte tegime väga väga palju :). Pimedaga ja sama armsa vanapaari juhtimisel jõudsime tagasi kämpsaiti. Kuna päev oli olnud tegus, palav ja tolmune ning juba ka kolmas päev autos, siis tahtsime väga väga juba pesta. Umbes kilomeetri kaugusel oli üks tasuline kämpsait, mõeldud tehtud ja sinna me loomulikult sõitsime. Jätsime auto ilusasti teeäärde ja kõndisime pimeduse varjus pesema. Dussiruumide ees sõid veised rahulikult heina, tegime neile pai ja läksime pessu. Seejärel kiire õhtusöök ja magama, et hommikul esimese valgega sõitma saada. 

Päev neli ehk sõidupäev. 
Tarvis oli Dareinisse jõuda laupäeva lõunaks, seega midagi teha ei olnud, esimese valgega panime autole hääled sisse ja sõitsime Purnululu rahvuspargi teeotsast peaaegu Litchfield rahvuspargi teeotsani välja, kokku umbes 980km. Teele jäid mõned lahedad puud, NT osariigi piir ja selline koht nagu Katherine. Napilt jõudsime sinna turismiinfosse, et rahvusparkide kohta Infot juurde saada. Ja nii rabelemiseks läks, et unistasin oma lemmari dressika sinna (ja see oli ka mu ainus soe asi, mis kaasas oli). Kui 20 min hiljem avastasin ei olnud enam midagi teha, aknast mu pusa paistis aga kätte ei saanud. Helistasin isegi järgmisel päeval, et saatku järgmiste bäkkeritega Kakadu rahvusparki, aga ei läinud õnneks. :(
Teel oli ka jälle üsna mitu maastikutulekahjut, need tunduvad siin juba tavalised. Pimedaga sõites paistavad veel eriti silma.
Päev viis - Lichfield'i rahvuspark
See rahvuspark on kuulus just koskede poolest. Ja kuna lubas väga sooja päeva, siis olid ootused kõrged. Alustasime vaatlust kõige popima kose juurest, ei noh, kena või norm kosk nagu Siku ütleks, aga ei midagi erilist. Päike veel siiski nii kõrgel polnud, et sinna ujuma oleks kiskunud seega läksime aga järgmise ja sealt edasi järgmise kose juurde - same-same. Viimases lootuses läksime veel ka mingite tiigikestega kose juurde ja see oli kõige lahedam. Saime ujuda, lustida, hüpata vette ja kõik jutud. Niiet tasus ikka minna :)
Lõuna ajal aga hakkasime Darwinisse sõitma, sest pidime juba varsti rendiauto tagasi andma. Õnneks sellega sekeldusi ei olnud. Ühtede sveitslastega jagasime taksot lennujaama, et Sealt veel pooleteiseks päevaks üks kõige odavam rendiauto võtta. Loomulikult oli see väga väike. Kuidas seal magatud saime soovitad videost vaadata. Õhtul jõudsime veel pool teed Kakadu rahvusparki ära sõita. 

Päev kuus - Kakadu rahvuspark
Kakadu rahvuspark on kuulus Aborigeenide kultuuri ja krokodillide poolest. Alustasime ikka kultuurist ja käisime vaatamas nii muuseumi kui kivijoonistusi. Maalid ja kunst on neil väga omapärane ja kift. Kahjuks on seda keeruline kaasa tuua, siiski üritame.

Mõned näited kivijoonistustestAborigeenide kalender

Vaated loodusest

Ja soolavee krokodillid (need suured)

Krokodille sai vaatama minna ka paadituuriga, kuid kuna enamasti neid paadi pealt söödetakse, tahtsime neid ikka päris looduses ilma peibutiseta näha. Kuulasime maad ja läksime ühe väga pruuni veega jõe äärde krokodille otsima. Peale tükki aega ootamist nägime lõpuks lausa kolme eksemplari. Neid on muide päris keeruline vees märgata. Palju oli ka barramundisid püüdvaid kalamehi ning samas kohas oli ka autode jõeületuskoht. Meie oma oma tibatillukese rendiautoga õnne katsuma ei läinud, kuid 4WD läks üle jõe mitmeid ja nagu pildilt näha siis kõik mitte edukalt.

Meie Broome'i-Darwini tripp lõppes ilutukestikuga Darwinis. Nimelt oli pühapäeval Northern Territory Day (ehk aussi põhja osariigi päev) ja veel 40s. Ilutukestik oli nii pikk ja vägev, et meenutas juba veidi Sydney aastavahetust. Raketid austraallastele meeldivad. :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar