Reede, 30. november 2018

Mekongi delta tuur

Peale rattatuuri sõitsime bussiga tagasi Ho Chi Minh'i, bussis tapsime prussaka ning ööbima sattusime eriti kehva hosteli. Kuna bussijaam asus kesklinnast kaugel ja Mekongi delta tuuri jaoks oli meil pick up ükskõik kust, siis valisime bussijaama ümbruses kõige kõrgema hinnanguga ning lähemal asuva hosteli. Õnnetuseks oli see paras peldik. Kohale jõudes selgus, et neil pole meile voodeidki anda või noh üks voodi ja siis elutoa diivan... päriselt!? Olime väsinud ja üsna nõutud ning rattasõidust ka mustad. Ōnneks lugesid nad meie nägudest, et diivanil me küll ei maga ja lõid ühe tüübi siis meie asemel diivanile. Leppsime muu jamaga ja saime magatud. Hommikul tuli meile väga tore giid aga järgi, tõi kohvi ja hommikusöögi ning nii algas autosõit Mekongi deltasse.

Kohale jõudes hüppasime kohe paati, et jõel veidi ringi kruiisida. Kohe anti kätte ka kookosvesi. Elu on ikka ilus küll.


Käisime vaatamas kuidas riisipaberit ja kookosekomme tehakse, sõime väga mõnusa ja hea lõuna, puhkasime sutsu võrkkiiges ja siis kruiisisime paadiga edasi, käisme telliste ja pottide tegemist vaatamas. Õhtul viidi meid ühte kodumajutusse, kus saime perega koos õhtusööki valmistada ning õhtul väga tähtsat jalkamatsi Vietnami ja Kambodza vahel telekast vaadata.

Paatide ninadesse on maalitud silmad, et kurjus ja õnnetus paati ei tabaks.

Kookosekommide valmistamine

Plaksriisi tegemine, nagu popkorn, aga riisist

Kokkamime kodumajutuses


Teine päev saime ujuvat turgu vaadata, kus olid nii suured hulgimüügi paadid, kui väiksemad paadid, mis suurtelt kaupa ostsid ja selle siis edasi maapeal asuvale turule viisid. Lisaks muidugi sööki have jooke müüvad paadid. Saime meiegi hommikusöögi paadis.

Edasi sõitsime vaatama, kuidas riisinuudleid valmistatakse ja sealt edasi sõitsime jalgratastega kakaofarmi.

Giidi juhtimisel rattatiir

Püha puu

Kakaoshotid

Kakaopuu viljad

Lootose õied puuviljaaias

  Rattaga ikka edasi

Jackfruit

Kokkuvõttes oli Mekongi delta tuur lahe. Giid rääkis väga heas inglise keeles lahkelt meile nii vaatamisväärsustest, Vietnami poliitilisest olukorrast, kohalikust elust-olust ja ka endast ja oma perest. Saime teada palju huvitavat ning arutleda erinevatel teemadel. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar